Tel: 0(212) 883 30 91 | mail: info@pusulateknik.com.tr

Basınçlı Kapların Periyodik Kontrolü

Basınçlı kapların periyodik kontrolü, Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği ve Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliğinde yer alan (iç basıncı 0,5 Bar’dan daha yüksek olan) ve bu Yönetmelik hükümlerine aykırı olmayan hususlar saklı kalmak kaydıyla ilgili standartlarda belirtilen kriterlere göre konusunda uzman makine mühendislerimiz tarafından yapılır.Basınçlı Kapların Periyodik Kontrolleri

Basınçlı kaplarda temel prensip olarak hidrostatik test yapılması esastır. Bu testler, standartlarda aksi belirtilmediği sürece işletme basıncının 1,5 katı ile ve bir yılı aşmayan sürelerle yapılır.

Akredite olarak periyodik kontrol ve muayenelerini gerçekleştirdiğimiz basınçlı kaplara dair detaylı bilgilere aşağıdaki link ve sekmelerden ulaşabilirsiniz.

 

Basınçlı kapların periyodik kontrolü, 03/11/2016 tarihli ve 29877 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği (2014/29/AB) ve 03/03/2018 tarihli ve 30349 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğinde (2014/68/AB) yer alan ve bu Yönetmelik hükümlerine aykırı olmayan hususlar saklı kalmak kaydıyla ilgili standartlarda belirtilen kriterlere göre yapılır.

Belirtilen kriterler saklı kalmak kaydı ile bir kısım basınçlı kap ve tesisatın periyodik kontrol süreleri ile kontrol kriterleri aşağıdaki Tablo’da belirtilmiştir.

Basınçlı Kapların Periyodik Kontrol Süreleri ve Kriterleri

Basınçlı Kapların Periyodik Kontrol Süreleri ve Kriterleri

TÜRKAK tarafından akredite edilmiş A Tipi bir muayene kuruluşu olan firmamız merkezi Büyükçekmece ve çevresinde Beylikdüzü, Esenyurt, Çatalca, Hadımköy, Avcılar, Silivri, Arnavutköy, İkitelli ile Çorlu, Çerkezköy, Tuzla, Gebze vb. sanayi bölgeleri olmak üzere, müşterilerimizin talebi doğrultusunda İstanbul, Tekirdağ,  Edirne , Çanakkale , Kocaeli , Bursa ile Marmara Bölgesi ve Türkiye’nin her ilinde Basınçlı Kaplar Periyodik Kontrolleri hizmeti ve muayene faaliyetlerini 7 Gün 24 saat gerçekleştirebilir durumdadır.

İletişim sayfamızdan ulaşabileceğiniz e-posta, faks yada teklif talebi kanallarından herhangi biri ile bizlere ulaşarak kolayca fiyat teklifi alabilir, dilediğiniz gün ve zamana göre muayenelerinizi programlayabilir ve yaptırabilirsiniz.